Ozark is a portfolio theme designed for all types of creative websites. It was built based in the latest trends in design style and typography choices.

Address

63739 Street B:9 City, Country

Phone

1-900-333-333

Email

ozark@gradastudio.com

Kakaová ceremonie

 

Kakao, rostlinná medicína z džungle, se postupně dostává do našich životů. Ač pocházejíc z míst vzdálených nám předává poselství, které nezná hranic. Přináší téma spojení – uvnitř sebe sama i s okolím, s přírodou. Kakao otevírá srdce, přirozeně uklidňuje stresové hormony, obsahuje také silné antioxidanty a anandamid – molekulu blaženosti.

Kakaová ceremonie, obřad, poskytuje bránu k uvědomění, spojení, transformaci, hlavní ingrediencí je bytí v přítomnosti. Skrz ceremonii uctíváme bytí, uctíváme kakao a tím Matku Zemi a její plody a tím uctíváme i sami sebe. Kakaová ceremonie je oslavou přítomného okamžiku, oslavou života.

Součástí ceremonie je práce se záměrem, meditační a dechové techniky, hudba, zvuková lázeň, vůně, pohyb.

A tak můžeme společně tkát z prastarých i novodobých vláken z tradic blízkých i vzdálených to, co je relevantní pro tady a teď, to, co k nám promlouvá tady a teď.

Kakaový obřad může mít nespočet podob, vždy záleží na záměru. Může probíhat ve skupině, individuálně nebo v páru.

Přízvisko ceremoniální odkazuje k nejvyšší kvalitě – a to jak na úrovni hmoty (původní, nevyšlechtěná, odrůda kakaa Criollo v Bio kvalitě, pěstovaná a zpracovaná tradičními farmami za dodržení standardů fair trade), tak i nehmoty/ducha – respekt vůči půdě, Matce Zemi, rostlině samotné a všem lidem, kteří při procesu zpracovaní a pěstování s ní přišli do kontaktu.
Od počátku je vložen záměr – respektu, posvátna, léčení.
Aneb co vložíme, to se nám vrátí.

ceremonial cacao