Ozark is a portfolio theme designed for all types of creative websites. It was built based in the latest trends in design style and typography choices.

Address

63739 Street B:9 City, Country

Phone

1-900-333-333

Email

ozark@gradastudio.com

Kakaová ceremonie

Setkání v kruhu s ceremoniálním kakaem.

Kakao, rostlinná medicína z džungle, se postupně dostává do našich životů. Ač pocházejíc z míst vzdálených nám předává poselství, které nezná hranic. Přináší téma spojení – uvnitř sebe sama i s okolím, s přírodou.

Kakaová ceremonie, obřad, poskytuje bránu k uvědomění, spojení, transformaci, hlavní ingrediencí je bytí v přítomnosti. Dává nám příležitost vystoupit z každodennosti a potkat se s něčím co přesahuje naše “já”.

Přízvisko ceremoniální u kakaa odkazuje k nejvyšší kvalitě – a to jak na úrovni hmoty (původní, nevyšlechtěná, odrůda kakaa Criollo v Bio kvalitě, pěstovaná a zpracovaná tradičními farmami za dodržení standardů fair trade), tak i nehmoty/ducha – respekt vůči půdě, Matce Zemi, rostlině samotné a všem lidem, kteří při procesu zpracovaní a pěstování s ní přišli do kontaktu.

Od počátku je vložen záměr – respektu, posvátna, léčení.

Kakao v ceremoniální kvalitě obsahuje také řadu velmi příznivých látek pro náš organismus mající vliv nejen na naše fyzické tělo, ale i náš vnitřní stav, vnímání a prožívaní. Obsahuje mimo jiné molekuly blaženosti (anandamid), molekuly lásky (fenylethylamin) minerály jako hořčík, zinek a chrom.

Samotná kakaová ceremonie může mít různé podoby, často bývá součástí práce se záměrem, meditační a dechové techniky, hudba, zvuková lázeň, vůně, pohyb.

A co je dobré vědět před vstupem do ceremonie?

Je dobré zvolit pohodlné oblečení, ve kterém se budeme cítit dobře.

Alespoň hodinu až dvě před ceremonií nejíst velká jídla, vyhnout se kořeněným pokrmům, aktivačním nápojům jako je třeba káva.

Hydratovat – před i po ceremonii, látky v kakau mají tendence odvádět vodu z těla, tudíž je dobré tekutiny průběžně doplňovat.

Po ceremonii si dopřát prostor pro integraci – ideálně si nic neplánovat na dobu bezprostředně po ceremonii.

V případě kojení, těhotenství je dobré o této skutečnosti informovat osobu, která vede rituál.