Ozark is a portfolio theme designed for all types of creative websites. It was built based in the latest trends in design style and typography choices.

Address

63739 Street B:9 City, Country

Phone

1-900-333-333

Email

ozark@gradastudio.com

Vztahy a jak o ně pečovat

Nedávno mě zaujala věta Richarda Rudda – ve vyšší (božské) matematice existuje pouze číslo jedna (unity) a tři (trinity), dualita je pouhou iluzí.

V rámci tohohle zkoumání je třeba na chvíli jít za naše běžné chápání.
To, co se jeví jako dva, jsou vlastně tři 🙂 Existuje jeden, druhý a vztah mezi nimi. Tedy například muž, žena a jejich vztah. Jedna plus jedna rovná se tři.

A právě vztah je zajímavou ingrediencí v téhle rovnici. Místo, které si zaslouží péči i pozornost. Na úrovni kolektivní, i té nejbližší. Naše primární vztahy, tedy vztahy s těmi nejbližšími, s lidmi s kterými se stýkáme téměř denně, skrývají obrovský potenciál pro pozitivní změnu, která se pak může promítnout i za hranice tohoto vztahu.

Jak může taková péče třeba vypadat?

❤ Vyhradit si společný (posvátný) čas a prostor

❤ Mít chuť (znovu) se potkat – potkat se za úrovní každodenních povinností, zaběhlých stereotypů, představ

A pro tuhle příležitost jsem vytvořila kakaovou ceremonii pro dva, pro pár pro vztah,

jako místo pro

❤ vystoupení z kolotoče

❤ zazdrojování

❤ ukotvení

❤ opečování a prohloubení vztahu.

Ceremonie nás vrací do přítomnosti do tady a teď, zároveň nás vtahuje do prostoru, který je za hranicí každodennosti. Zapojuje naše smysly, vnímání v těle.

Ceremoniální kakao otevírá srdce, spojuje nás s námi samotnými, i s druhými. Reguluje serotonin a dopamin v těle, podporuje dobrou náladu a pocit spokojenosti, blaženosti, aktivuje oxytocin – hormon vazby.